İmplant fiyatları

Aşağıdaki formu kullanarak 2015 implant fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Burada yer alan fiyatların diş implantı yapan yerden yere göre farklılık gösterebileceğiniz unutmayınız.

İmplant markası:

implant fiyatları pahalı mı?

implant fiyatları ne kadar?

İmplant ücretleri ne kadar?

Çene kemiğine vidalamak süretiyle yapılan yapay diş köküne implant denir. Yani yapılan implant bir dişin temelini oluşturur, normal bir dişin kökü gibi fonksiyon üstlenir. Yapay kök üzerine giydirilen protez ile oluşturulan dişe ise implant diş denilmektedir. İmplant diş tedavisi diğer diş tedavilerine göre sahip olduğu bir takım avantajları ve %98’lere varan başarı oranıyla tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır, ancak pahalı bir tedavi metodudur.

Yukarıda yer alan hesaplama aracında da görüldüğü üzere implant fiyatları 1.000 TL ile 60-70.000 TL aralığındaki büyük bir skalada değişiklik göstermektedir. Bu fiyatlara implant yapılırken kullanılan malzeme, implant yapılacak diş sayısı, implant öncesinde yapılacak olan testler, işçilik gibi bir çok unsur etki etmektedir.

Bu linkte yer alan yazımızı okuyarak implant fiyatlarının neden bu kadar yüksek olduğu hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İmplant ücretlerini SGK karşılıyor mu?

Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliği’nde yer alan bazı özel durumlar dışında genel olarak SGK’nın implant masraflarını karşılamadığını söyleyebiliriz. Bu konuda detaylı bilgi almak için Diş implantını SGK karşılıyor mu? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

TDB’nin önerdiği implant fiyatları ne kadar?

Türk Dişhekimkimleri Birliği tarafından her yıl 3 il ve ilçe grubu için önerilen fiyat listesi yayımlanmaktadır. 2014 yılı için bu listede yer alan önerilen implant ücret kalemlerinin bir kısmı şu şekildedir:

Yapılan işlem KDV dahil
Supperiostal İmplant (İmplant Ücreti Hariç) 737,27
Kemik İçi İmplant (Tek Silindir ik İmplant Ücreti Hariç) 430,22
Kemik İçi İmplant (Blade Tek İmplant Ücreti Hariç) 479,67
Tek Köklü Dişte Reimplantasyon 322,89
Çok köklü dişte reimplantasyon 335,82
İmplant Destekli Hareketli Protezler (Hassas Tutucu Ücreti Hariç – Tek Çene) 1.110,10

Not: Yukarıda yer alan fiyatların yalnızca bir diş için ve yapılacak diğer işlemler ile implant ücreti hesaba katılmadan, diş hekiminin alabileceği ücretler olduğunu unutmayın.Sonuç olarak, tam ve kesin implant fiyatlarını diş hekiminize muayene olarak alabilirsiniz.

Yorumlar

  1. NU-ri der ki

    aslına bakarsanız implant fiyatları o kadarda yüksek değil arkadaşlar… yurtdışında çok daha yüksek ve adamlar bizim ülkemize geliyorlar implant yaptırmak için.

    ayrıca implant masraflarının büyük kısmının malzemeye gittiğinide unutmamak gerek.

  2. metin der ki

    ben geçen yıl tek diş implantı 750 euroya yaptırdım ama çok memnun kaldım bu yıl fiyat istediğim 1000euro dediler, daha uygun bir yer arıyorum yardımcı olabilirmisiniz

Geribildirimler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir