İmplant fiyatları

Aşağıdaki formu kullanarak 2015 implant fiyatları hakkında fikir edinebilirsiniz. Burada yer alan fiyatlar diş implantı yapan yerden yere göre farklılık gösterebilir.

İmplant diş fiyatı hesaplaması için lütfen aşağıdan kutucuklardan seçim yapınız, implant fiyatları 2015 anlık olarak hesaplanacaktır.

İmplant markası:

Numaranızı bırakın, sizi arayalım

İmplant fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdan bize numaranızı gönderebilirsiniz. Dilerseniz sizi arayarak implant diş fiyatı konusunda ücretsiz bilgilendirme yapabiliriz.

* ile işaretli alanların girilmesi zorunludur.

implant fiyatları pahalı mı?

Çene kemiğine vidalamak süretiyle yapılan yapay diş köküne implant denir. Yani yapılan implant bir dişin temelini oluşturur, normal bir dişin kökü gibi fonksiyon üstlenir. Yapay kök üzerine giydirilen protez ile oluşturulan dişe ise implant diş denilmektedir. İmplant diş tedavisi diğer diş tedavilerine göre sahip olduğu bir takım avantajları ve %98’lere varan başarı oranıyla tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır, ancak pahalı bir tedavi metodudur.

Yukarıda yer alan hesaplama aracında da görüldüğü üzere implant fiyatları 1.000 TL ile 60-70.000 TL aralığındaki büyük bir skalada değişiklik göstermektedir. Bu fiyatlara implant yapılırken kullanılan malzeme, implant yapılacak diş sayısı, implant operasyonunu yapacak olan diş hekiminin tercihi, implant öncesinde yapılacak olan testler, işçilik gibi bir çok unsur etki etmektedir. Bu linkte yer alan yazımızı okuyarak implant fiyatlarının neden bu kadar yüksek olduğu hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İmplant ücretlerini SGK karşılıyor mu?

Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliği’nde yer alan bazı özel durumlar dışında genel olarak SGK’nın implant masraflarını karşılamadığını söyleyebiliriz. Bu konuda detaylı bilgi almak için Diş implantını SGK karşılıyor mu? başlıklı yazımızı okuyabilir, implant yapan devlet ve üniversite hastaneleri kategorimizi ziyaret ederek ucuz implant olanakları hakkında bilgi alabilirsiniz.

TDB’nin önerdiği implant fiyatları ne kadar?

Türk Dişhekimkimleri Birliği tarafından her yıl 3 il ve ilçe grubu için önerilen fiyat listesi yayımlanmaktadır. 2015 yılı için bu listede yer alan implant ücret kalemlerinden Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Edirne, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Manisa, Muğla, Trabzon illeri için önerilen fiyatların bir kısmı şu şekildedir:

Yapılan işlem KDV dahil (%8)
Supperiostal İmplant (İmplant Ücreti Hariç) 876,00
Kemik İçi İmplant (Tek Silindirik İmplant Ücreti Hariç) 583,00
Kemik İçi İmplant (Blade Tek İmplant Ücreti Hariç) 606,00
Tek Köklü Dişte Reimplantasyon 384,00
Çok köklü dişte reimplantasyon 400,00
İmplant Destekli Hareketli Protezler (Hassas Tutucu Ücreti Hariç – Tek Çene) 1.319,00

TDB tarafından önerilen yukarıdaki fiyatlar 2014 yılı ile kıyaslandığında, implant diş fiyatlarına 2015 yılında %20’ye yaklaşan oranda zam geldiği görülmektedir.

implant fiyatları ne kadar?

İmplant ücretleri ne kadar?

Not: Yukarıda yer alan fiyatların yalnızca bir diş için ve yapılacak diğer işlemler ile implant ücreti hesaba katılmadan, diş hekiminin alabileceği ücretler olduğunu unutmayın.Sonuç olarak, tam ve kesin implant fiyatlarını diş hekiminize muayene olarak alabilirsiniz.

Yorumlar

  • İmplant Uzmanı der ki

   Merhaba Mehmet,

   Genel olarak rakamlar böyle. Ancak devlet ve üniversite hastanelerinde implant yaptırır, malzemeleri de kendiniz temin edebilirseniz daha ucuza implant yaptırma olanağınız mevcut.

 1. NU-ri der ki

  aslına bakarsanız implant fiyatları o kadarda yüksek değil arkadaşlar… yurtdışında çok daha yüksek ve adamlar bizim ülkemize geliyorlar implant yaptırmak için.

  ayrıca implant masraflarının büyük kısmının malzemeye gittiğinide unutmamak gerek.

  • suzi der ki

   Yurt dışında daha pahalı diye sacma sapan bir cevap verilmesi çok yersiz olmuş…yurt dışındaki asgari ücretle burasıyla bir mi ki ??? böyle bi cevap veriliyor..

   • Hayriye der ki

    Yurt dışındayım ve burdaki gelir düzeyine göre çok çok pahalı.Misal,türkiye’de tek diş asgari ücretin iki katıysa,burada ysklaşık 4 katı.Ben ingilteredeyim ve türkiye’de dişçi arıyorum

 2. metin der ki

  ben geçen yıl tek diş implantı 750 euroya yaptırdım ama çok memnun kaldım bu yıl fiyat istediğim 1000euro dediler, daha uygun bir yer arıyorum yardımcı olabilirmisiniz

  • İmplant Uzmanı der ki

   Merhaba Metin,

   Daha önceki implant deneyiminizden memnunsanız başka bir yer aramanızı tavsiye etmiyoruz. Önemli olan implantın pahalı olup olmadığı değil implant uygulamasının başarılı bir şekilde gerçekleşip gerçekleşmediğidir. Hekiminizden vazgeçmemenizi öneriririz.

 3. osman der ki

  bence devlet emekli ve sgk lılara devlet uzun vadede ödeme planları sunarak desteklemeli emekli lerin ve çalışanların aylıklarından kesilerek bu hizmet sunulabilir beş yıla kadar kesintilere bence talep yüksek olacaktır saygılar.

  • semiha gök der ki

   70 bin tl tüm dişlere implant yapılması fiyatı hocam, ultra zenginler hiç uğraşmıyor parası neyse verip tüm dişlerine implant yaptırıyor

  • semihcn der ki

   özge hanım devlette yaptırmanızı tavsiye ederim implant malzemelerini kendinz tedarik ediyorsunuz ama.

 4. gül der ki

  yerli implant diş fiyatları yarıyarıya ucuz neredeyse. peki yerli implantların kalitesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

  • Editör der ki

   Merhaba Gül Hanım,

   Yerli implantların kalitesi bakımından bizim bir değerlendirme yapmamız doğru olmaz. Ancak yerli implantlar konusundaki en büyük soru işareti bu implantların henüz çok yeni olması ve bilinen implant markalarıyla kıyaslanacak kadar bir zamanın geçmemiş olmasıdır.

   Bu sorunun cevabını hepimiz zamanla göreceğiz.

 5. Cemile der ki

  Merhaba hocam benim dişlerimin hepsini çektirmek zorunda kaldım. ailemin maddı imkanları kısıtlı oldugu için diş yaptıramıyorum. takma diş için dudaklarımın yapısı kucuk oldugu için kullanamayacağımı söylediler. diş yaptırmak gercekten çok pahalı bazı arkadaslar makul karsılıyor fiyatları olana güzel tabı olmayanlar ne yapacak. Lütfen bana bir yol gösterirmisiniz. Bazı universiteler arastırma olarak ücretsiz yapıyorlar diye duymustum.

  • Editör der ki

   Merhaba Cemile Hanım,

   Öncelikle geçmiş olsun. Sorunuza kesin yanıt verebilmek için yaşınızı, kemik erimesi gibi bir sorununuz olup olmadığını, dişleri çektirme nedenizi bilmeliyiz. Sonuç olarak tedavi olmaksızın yapacağımız yorumlar tahminden ibaret olacaktır. Dudak yapısının küçüklüğünün takma diş kullanımına engel olduğu bilgisi yanlıştır, ağız yapınızda başka bir problem bulunabilir.

   Üniversitelerin araştırma amacıyla tedavi yaptıkları doğrudur. Ancak böyle olsa bile malzeme (implant, porselen, takma diş, diş teli ya da her neyse) masrafları hasta tarafından karşılanmalıdır.

   Anlattığınız durumla ilgili olarak size önerimiz, bulunduğunuz ya da yakınınızdaki şehirdeki devlet üniversite veya araştırma hastanesinde muayene olmanız. Muayene sonucunda sizi yönlendiriceklerdir. İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunan devlet diş, üniversite hastanelerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz, zaman içerisinde biz de bu listelerimizi güncelleyeceğiz.

   İyi günler dileriz.

 6. Joulo Mera der ki

  Universitede bu fiyat yariya mi iniyor ?, yani ben simdi samsun omuda implant yaptircam tahminen ne kadara gelir

  • Editör der ki

   Merhaba,

   Üniversitede bu fiyatların yarıya indiğini söylemek yanlış olur ancak üniversitelerin nispeten daha uygun olduğu ifade edilebilir.

   Sorunuzla ilgili olarak OMÜ’ye bir bilgi edinme dilekçesi gönderdik ancak muayene olunması gerektiği cevabını verdiler.

   • Joulo Mera der ki

    Dilekce gonderecek adar ciddiye alinacagimi zannetmiyordum :) , sanirim en iyi ogrenme yontemi doktorumu beklemek olucak , peki tedavi suresi olarak ne kadar suruyor? lateral ve kanin

    • Editör der ki

     Şu linkte açıkladığımız üzere ilk ameliyat 30 dakika ile 1 saat arası sürer. Daha sonra 1-4 ay arası çene kemiğinizin iyileşmesi beklenir ve kalıcı dişiniz yerleştirilir. Ağız ve dişlerinizin durumuna göre implant tedavi süresi 1 ile 8 ay arası değişebilir.

 7. zekiye gezduci der ki

  implant markalarini nasil biliriz mesela strauman markasi.veya begu .
  bunlarin fiyat lari deflet hastanesinde dahami ucuz.
  selam

 8. Baran der ki

  Okmeydanı adsm merkezinde implant olmadığı söylendi tarafıma. Ikincisi sağ ve sol tarafıma bir protez yapılmıştı onun için iki diş sağ ve solunda yapıştırma yapıldı bu dişler 13 yıl sonra çürümüş bu dişler için 6 adetmi implant yapmam lazım yoksa 4 adet yapıştırmalımı yapılacak
  Üçüncüsü üniversite hastaneleri yoğunluk nasıl erken yaptırmak mümkünmü
  Tşk……

  • Editör der ki

   Merhaba Baran Bey,

   Bilgilendirmeniz için teşekkür ederiz. Üniversite hastanelerinde yoğunluğa bağlı olarak 4-7 ay sonrasına gün verilmektedir. Daha erkene alınmasının mümkün olduğunu ne yazık ki düşünmüyoruz.

   4 mü yoksa 6 adet mi implant yaptırılacağı konusunda ise muayene olmadan bir şey söylenemez.

 9. ibrahim der ki

  Merhaba benim ondislerim ve yanlar çürük sağ ve sol taraflara implant yapıp sonradan da bunlara köprü olarak yapıştırma dış yapilabilirmi

 10. Volkan der ki

  Dis eti cekilmesi problemim var. hepsini cektirip implant yaptirma ihtimali olabilir mi acaba?

 11. mehmet der ki

  3 tane kirik disim var. implant yaptirmak istiyorum. kirik dislerim icin karsima extra neler cikabilir acaba

 12. berna der ki

  implantları ben bir hafta araştırdım.sadece istanbulda 100 geçkin implant getiren firma var ve çoğu ithal olan implant fiyatlarının en pahlısı 250 tl en düşüğü 150 tl.yerli implantlar ise hemen hemen aynı rakamlarda ama hekimler çoğumuza en çok kulandığı impalt için övgü yağdırıyor oysa impalntların yerliside dahil olmak üzere % 90 aynı kalitede oluyor. ve hekimere çok ucuza satılıyor .ayrıca bu ameliyatların çoğunu diş hekimleri yapıyor yani çoğu uzman bile değil doktor değil.diş hekimlerine sorarsanız neden bu kadar pahalı diyorsunuz implant çok pahalı diyor ama değil.ben rakamları söylediğimde bu sefer yılarca okuduk onun emeği diyorlar.o zaman bütün okul okuyan herkes herşeyi % 350 şişirme ile iş yapsın.arkadaşlar eğer implant yaptıracaksanız yerli ve markasını siz belirleyin ve kesinlikle cerrah yapsın.unutmayın ki diş hekimi doktor değildir .tabelada diş doktoru yazarsa o diş hekimidir.ben cerraha 6 implant yaptırdım.implantın tanesini 170 tl aldım cerrah olan hekime implant başına 140 tl verdim elerine sağlık çokta güzel oldu.yani sözün özü kazıklanmayın türk milleti zekidir lafı boşa değil ;)

  • Editör der ki

   Berna Hanım,

   Mesajınızı ifade özgürlüğüne duyduğumuz saygıdan ötürü yayınladık ama yanlış yönlendirme olmaması amacıyla ziyaretçilerimiz için birkaç ek açıklama yapmalıyız.

   Evet diş hekimi doktor değildir ama aynı şekilde doktor da diş hekimi değildir. Bu iki meslek grubu birbirinden farklı alanlarda uzmanlaşmak üzere eğitim alırlar ve tıp fakülteleri ile diş hekimliği fakülteleri bu nedenle birbirinden ayrılmıştır. Bu nedenle bu yönlendirmenize katılmıyoruz.

   İmplant dişin mümkün olması halinde hastalar tarafından tedarik edilmesi durumunda daha az maliyetli olabileceği sitemizce de ifade edilmektedir fakat hekimler alacaları ücret bakımından yasal olarak asgari ücret tarifelerine uymak zorundadır.

  • ilker der ki

   berna hanım nerden aldınız markası ne ve nerde yaptırdınız yardımcı olursanız sevinireim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir